poniedziałek, 23 marca 2020

Świecące w ciemności (Glow in the dark)

Natknęłam się na nitkę, która świeci w ciemnościach i z ciekawości zamówiłam:) Najpierw nie wiedziałam jak to "obsługiwać" żeby świeciło. Okazało się, że nitkę należy włożyć pod lampę na kilka minut, żeby ją "naładować" i po zgaszeniu światła rzeczywiście świeci:) Ale czy nadaje się do frywolitki? To nitka do haftu, jest cieniutka i delikatna. Ale składając dwie nitki można frywolitkować:) Zrobiłam kolczyki inspirując się wzorem z książki T.Frauberger.

I came across a thread that glows in the dark and I ordered it out of curiosity :) At first I didn't know how to "handle" it to shine. It turned out that the thread should be put under the lamp for a few minutes to "charge" and after switching off the light it actually shines :) But does it apply to tatting? This is embroidery thread and is thin and delicate. But folding two threads it can be used for tatting :) I made earrings inspired by the pattern from T.Frauberger book.

4 komentarze:

 1. Wow, glow in the dark earrings, that’s something new! They’re pretty too.

  OdpowiedzUsuń
 2. Są przepiękne, nawet jak nie świecą. W ciemności wyglądają zjawiskowo :-) Zdradź proszę, gdzie kupiłaś tę nitkę, może i ja spróbuję ;-) Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tą nitkę kupiłam razem z pozostałymi Sanbest na aliexpress. Ale widziałam świecącą w ciemności w kadoro chyba, może też się nada:)

   Usuń
  2. Dziękuję, będę patrzeć :-)

   Usuń